Za nami rozmowy trymestralne, podsumowujące pracę w II okresie nauki. Każdy uczeń odbył rozmowy podsumowujące ze swoimi nauczycielami i otrzymał od nich oceny opisowe, wskazujące mu, jakie wymagania ma jeszcze do spełnienia, aby pozytywnie podsumować cały rok szkolny.
Zgodnie z naszymi Regułami Gry, zadaniem nauczyciela każdego przedmiotu będzie teraz określenie - wobec każdego swojego ucznia, czy ze spełnieniem tych wskazanych mu wymagań - SPRAWNOŚCI jest już dobrze, czy też może jeszcze jest źle.
Jeśli jest dobrze i do tego z danego przedmiotu uczeń ma jeszcze przyznane PASJE i/lub TALENT, może na pewno liczyć na najwyższe końcowe oceny.
Jeśli jest źle, każdy nauczyciel może ustalić sposób indywidualnego przeanalizowania dotychczas zdobytych SPRAWNOŚCI, ewentualnego przeegzaminowania z zaległości, wykazania się przez ucznia tym, co trzeba, w jego sytuacji. Po takim przeanalizowaniu mogą pojawić się inne stopnie niż:
1 (źle)
lub 4 (dobrze).
Indywidualne wspólne z nauczycielem przeanalizowanie listy spełnianych wymagań programowych - zdobytych SPRAWNOŚCI może mieć charakter rozstrzygający i w wyniku takiej analizy może być przyznana każda z ocen: 2, 3, 4, 5 lub 6. Jeśli analiza nie zakończy się pomyślnym rezultatem i dalej pozostanie propozycja jedynki, w dniach 11-15 czerwca uczeń może jeszcze mieć szansę na całoroczne komisyjne przeegzaminowanie.
POSZUKIWACZE pracujący systematycznie i przez cały rok szkolny zbierający wymagane SPRAWNOŚCI mogą liczyć na wszystkie oceny na świadectwie przynajmniej dobre.
UWAGA: propozycje ocen końcowych powinny się pojawić w dniach 14-25 maja - także w tych dniach mogą się odbyć opisane wyżej nauczycielskie postępowania rozstrzygające. Na początku czerwca zapoznajemy rodziców z ocenami proponowanymi na koniec roku - propozycje te także znajdą się w dzienniku.
Oczywiście temat nie dotyczy naszych maturzystów, którzy już odebrali swoje świadectwa. Na zdjęciu w momencie odbierania świadectwa ten z nich, którzy był z nami najdłużej - od pierwszego roku działania Akademii i w tym roku wykazał się wymaganymi SPRAWNOŚCIAMI bez potrzeby zdawania naszych końcowych egzaminów.
TERMINARZ
14-25 maja - wypracowanie z nauczycielami propozycji końcowych ocen (uproszczone rozstrzygające)
28 maja - 8 czerwca - informowanie o propozycjach rodziców
11 - 15 czerwca - egzaminy klasyfikacyjne i rozstrzygające (dla zagrożonych niepromowaniem)
18 czerwca - podsumowanie klasyfikacji na zebraniu kadry
