piątek, 17 listopada 2017

Gadżety Dobrej Edukacji

Dzisiejsze Zgromadzenie Szefów pokazało, że mamy wątpliwości, na ile sensowne i ciekawe wydają się - obecne w Regułach Gry - możliwości wydawania EDUKATÓW.  Gromadzenie EDUKATÓW bawi niektórych POSZUKIWACZY, jednak chcieliby mieć jakieś inne z tego tytułu korzyści niż tylko dotychczas przewidziane. Mistrz Gry, po konsultacji z gronem swoich najbliższych współpracowników, widzi możliwość poszerzenia katalogu nagród na przykład o jakieś Gadżety Dobrej Edukacji. Proponujemy dalsze konsultacje na ten temat.

W poniedziałek, 20 listopada, o 11.40, odbędą się spotkania Społeczności Uczniów w podgrupach, które będą miały za zadanie wypracować (najlepiej w formie plakatu) odpowiedzi na następujące pytania:
  • Za co powinny być przydzielane EDUKATY (czym różnić się od SPRAWNOŚCI)? 
  • Na co mogłyby być wydawane EDUKATY (co uczniowie chętnie by nabywali)?
W 311 obradują licealiści.
W 309 obradują gimnazjaliści.
W 308 obradują uczniowie klas 5-7 szkoły podstawowej.

Potem, o godzinie 15.30, propozycje zostaną przekazane Społeczności Pracowników, która się do nich odniesie i być może przedstawi także inne, własne. Efekty tych konsultacji zostaną przekazane na kolejnym Zgromadzeniu Szefów.

Oto kilka przykładów Gadżetów Dobrej Edukacji:

Koszulka - propozycja Sebastiana z Classrooma (może warto pomyśleć o konkursie na jakąś ciekawą ilustrację na koszulkę, nie tylko dać na niej samo logo?)


Nasz długopis "firmowy" (wiecznie zapominający długopisów, mogliby sobie taki nabywać za EDUKATY w sekretariacie - ile powinien Waszym zdaniem kosztować, lub czy może chcielibyśmy inny wzór takiego długopisu?)

Miś Absolwent (ale chyba powinien pozostać tylko dla Naszych Absolwentów?)

Specjalne spersonalizowane kubki, które dawaliśmy w zeszłym roku szkolnym uczniom przygotowującym się do matury (może zróbmy konkurs na projekt kubka lub specjalnego pucharu do nabycia za EDUKATY?)