Mistrz Gry, korzystając ze swoich nadzwyczajnych uprawnień oraz kierując się mądrymi opiniami PRZEWODNIKÓW i POSZUKIWACZY, postanowił każdemu POSZUKIWACZOWI, który przybędzie punktualnie na każdą jego dotyczącą potyczkę Walki o TALENTY oraz powalczy w niej minimum dwie godziny, przyznać za to 10 EDUKATÓW. Zobowiązani do wpisania tych EDUKATÓW do ich Rejestru są PRZEWODNICY odpowiedzialni za organizację danej potyczki. Zaangażowani POSZUKIWACZE z klas od 7SP do 2L mogą w ten sposób zgromadzić po 40 EDUKATÓW, a uczniowie klasy maturalnej nawet więcej, jeśli więcej przedmiotów wybrali na maturze i przybędą na matury próbne zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Oczywiście pozostaje w mocy zapis Księgi Reguł, wykluczający z Gry tych POSZUKIWACZY, którzy nie przystąpią do Walki o TALENTY. Pierwszy dzień przyjścia do Akademii po ewentualnej nieobecności podczas organizowanej Walki o TALENTY to dzień jednocześnie przystąpienia do jednej z jej potyczek, a każdy następny, do kolejnej. Uczestniczenie w Walce o TALENTY w terminach późniejszych nie daje już natomiast żadnego EDUKATU, jest jednak warunkiem koniecznym dalszego uczestniczenia w Turnieju i zdobywania SPRAWNOŚCI z przedmiotów objętych daną diagnozą.
Obowiązujący Harmonogram Walki o TALENTY 2017 jest tutaj.